Şifa Sağlık Grubu hizmetleri bünyesinde verilen onlarca hizmetten biri de kulak yıkamadır. Duyma yetinizi kaybetmeye başladığınızda yapılan muayene sonrası kulağınızın yıkanması gerekebilir. Kulak yıkama işlemi çok kısa süren bir işlemdir ama işinde uzman kişilerin yapması önerilir. Aksi taktirde bu basit işlemin sonucu kalıcı sıkıntılara yol açabilir. Sağlık kuruluşumuz tarafınfan uzman çalışanlar tarafından verilen bu hizmetten faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için arayınız.

Kulak Yıkama

Kulak salgısı dışarıya atılabileceğinden daha fazla salgılanır ise; atılamayan bu salgı, dış kulak yolunda kurur ve sertleşerek dış kulak yolunu kapatabilir. Dış kulak yolunda “cerumen” denilen yağlı kulak salgısını yapan hücreler vardır. Bu salgı toz, mikroorganizma ve diğer yabancı partiküllerin dış kulak yoluna girmesine ve kulak zarına zarar vermesini önler. Bu salgı dış kulak yolu çıkışına doğru yönlendirilir, kendisi dışarı atılır veya yıkanarak ortamdan uzaklaştırılır.

Endoskopik Kamera

Endoskopik Kamera ile kulak içerisini ve yıkama işlemini anlık görebilirsiniz. Teknolojinin nimetlerini sonuna kadar kullanan Şifa Sağlık Ekibi her zaman sizin yanınızda...